BİLGİ KÖPRÜSÜ KREŞ'İNDE NANO HİJYEN ÇALIŞMASI

Yeni şehir mahallesinde hizmet veren BİLGİ KÖPRÜSÜ KREŞ'İ Salgın hastalıklar virüs mikroorganizma ve bakterilere karşı 2. kez antibakteriyel hijyen çalışması yaptırdı.

 

Özel Bilgi Köprüsü Kreş ve Gündüz Bakım Evi bünyesinde eğitim gören çocukların sağlığını Nano teknoloji ile koruma altına alıyor. Özellikle kış aylarında ortaya çıkan bulaşıcı hastalıklar nedeni ile Özel Bilgi Köprüsü Kreş'i de önlem aldı. Kreş ve Gündüz Bakım Evinde kışın çocukların bulaşıcı hastalıklardan etkilenmemesi için Nano Teknolojisi ile kreşi dezenfekte ettiklerini ifade eden Kreş yönetimi, Kreş'imizde ikinci kez Nano Teknoloji ile yapılan temizlik ve hijyen çalışmaları sayesinde daha sağlıklı ve hijyenik bir ortam sağlandığını belirtti.

3 AY ETKİLİ

Yetkililer, ''Bilgi Köprüsü olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımız için gerekli tüm önlemlerimizi alıyoruz. Bilindiği gibi özellikle kış ayları bazı bulaşıcı hastalıkların çocuklar arasında hızla yayıldığı bir dönemdir. Bu nedenle Kreşimizde bakım ve eğitim gören çocuklarımızın hastalıklardan etkilenmemesi için kurumumuza bağlı kreşimizde ortam hijyeninin sağlanmasına yönelik olarak Nano uygulamasını gerçekleştirdik. Bu uygulama sayesinde Kreşimiz 3 ay boyunca insan sağlığına zararlı olabilecek salgın hastalıklar niteliğinde olan virüs, mikroorganizma ve bakterilere karşı koruma altında olacaktır" dedi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Sevil Yaman - 14 Ocak 2018 13:22
Okul temizliği tabiki önemli ama bulaşıcı hastalıklar insanın olduğu heryerde malesef var.Önlem almak kulukça dönemindeki bir hastalığın bulaşmasını engelleyemiyor.Keşke öyle olsa evde en hijyenik yerde çocuklarımız hasta olmazdı bu mantıkta.Haberde 3 ay koruyor denmiş fakat hastalığı kuluçka döneminde olan bir kişi bulaştırıyor ortamdan ziyade.

ANAOKULU GAZETESİ

Körfez Mah. Tertip Sok. No:1 Kat:2 Başiskele KOCAELİ

Tel: (0 532) 548 88 40