BİLGİ KÖPRÜSÜ KIDS ANAOKULU'NDA DİŞ TARAMASI

Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda “Aile Katılımlı” etkinliklerden bir yenisi tekrarlandı.


 
Bu kez 4-5 yaş çocukları için Diş Taraması düzenlendi ve bu anlamda Sevgi Tomurcukları sınıfı miniklerinden Leyla Bahar Tokay’ın babası Uzman Çocuk Diş Doktoru Uğur Tokay kuruma misafir oldu. Diş kontrolü sırasında Tokay’a, ekibinden Büşra Arslan ve Seher Gül yardımcı olurken çocukların ağız hijyenlerinin iyi olduğu ifade edildi.
ABUR CUBURA DİKKAT
İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak’ta bulunan, çift yabancı dil eğitimli Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda Çocuk Diş Uzmanı Uğur Tokay yaptığı Diş Taraması sırasında çocuklara önemli bilgiler aktardı. Ebeveynlere de bazı önerilerde bulunup “Abur cuburların eve alınmaması gerekir” dedi. Çocukların günde en az 2 defa ve gece yatmadan önce kesinlikle dişlerini fırçalaması gerektiğini hatırlatıp “Anne- babaların da etkin fırçalama eğitimi alması gereklidir” ifadesini kullandı. Tokay,  Diş kontrollerinin 6 ayda bir tekrarlanması gerektiğini de söyledi. Etkinlik sonrasında Kurum Müdürü Fikret Kaya, Tokay ve ekibine yeni yıl hediyeleriyle teşekkür etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Fikret Kaya - 21 Aralık 2018 21:55
Uğur bey ,.Sevecenliği ve çocuklara yaklaşımı ile miniklerinizin gönlünü fethetti.Doktor korkularını yenmelerine imkan tanıdı.

ANAOKULU GAZETESİ

Körfez Mah. Tertip Sok. No:1 Kat:2 Başiskele KOCAELİ

Tel: (0 532) 548 88 40